Czytających: 1731

Strzegom: Nowy sezon w judo

Piątek, 1 kwietnia 2022, 11:07
Aktualizacja: 11:08
W sobotę 26 marca br. rozpoczęła się kolejna edycja Super Ligi Judo. Na tatami w Oleśnicy do turnieju przystąpiło prawie 700 adeptów tej dyscypliny sportu.

Sekcję judo AKS-u Strzegom reprezentowało 13 zawodników. Po dobrych i emocjonujących pojedynkach nasi sportowcy wywalczyli wiele miejsc na podium.

1. miejsca: Julia Jaworska i Jacek Ratkowski
2. miejsca: Bartosz Górski, Maja Gruszecka i Norbert Tarka
3. miejsca: Maximilian Gnitecki, Karol Górski, Wojciech Karpeta, Olivier Kubanek, Adam Lemański, Dorian Matusiewicz i Artur Ratkowski

Tuż za podium uplasował się Leopold Bartosik.

W klasyfikacji drużynowej, za ubiegły sezon, sekcja judo AKS-u Strzegom zajęła 6. miejsce w gronie 29 klubów.

Gratulacje dla zawodników i trenerów. Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich pociech w tej pięknej przygodzie.

Wyjazd i udział w turnieju odbył się dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

6 marca br. w miejscowości Mochy odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza zawodniczka zajęła 3. miejsce, tym samym zakwalifikowała się do OOM w Białymstoku, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia br.

Gratulacje dla zawodniczki i trenera! Czekamy na dobre wieści z Białegostoku.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

Tekst: Dominika Poterała
Zdjęcia: archiwum prywatne