WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Gniewków: O historii Żydów

Sobota, 27 listopada 2021, 15:55
Autor: red
Fot. UG Dobromierz
Szkoła Podstawowa w Gniewkowie gościła Panią Elżbietę Grab edukatorkę z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, których celem było poznanie kultury i historii polskich Żydów. Warsztaty miały formę gry narracyjnej z wykorzystaniem mini kolekcji muzealnej „w pudełku”, poprzedzonej krótkim wykładem na temat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a zakończonej ciekawymi informacjami na temat pozostałości kultury żydowskiej, z którymi uczniowie mogą się spotkać w najbliższej okolicy.

Atrakcyjności warsztatom dodały gry i zabawy, m.in. gra chanukowa w dreidla, która obudziła ducha rywalizacji wśród uczestników spotkania.

Po warsztatach odbyło się szkolenie dla nauczycieli, którego celem było zapoznanie z materiałami edukacyjnymi otrzymanymi z POLIN - „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” oraz sposobami ich wykorzystania w przyszłości podczas zajęć z innymi uczniami.

Warsztaty były jedną z atrakcji przygotowanych z okazji uroczystych obchodów święta patrona naszej szkoły, Janusza Korczaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Nasi" w rankingu Perspektyw

Dziupla kanarka

Dentobus przed szkołami

Nowoczesny sprzęt

CPK i linia kolejowa

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

W trosce o ekologię

Razem więcej

Nie chcą Lex Czarnek

Konkurs przedłużony

Żarowska kranówka

Przedszkola z dofinansowaniem