WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Kostrza: O zdrowiu psychicznym

Czwartek, 14 października 2021, 11:03
Autor: red
Fot. UM Strzegom
W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii COVID-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy przygotowywali się do tego dnia, odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że „zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”.

11 października natomiast spędzili na sportowo, Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Czytaj również

Wzmacniają otoczenie

Żłobek otwarty!

Na pomoc jeżom

Żłobek od 1 grudnia

Zbiórka elektrośmieci

Uczniowie na lotnisku

Laboratoria przyszłości

Piosenka poetycka

Wyczyszczone rowy

Strażacy wybierali

Międzynarodowy sukces

Przedszkolaki dla Niepodległej