Czytających: 1804

klasa okręgowa: Osłabiona Stal przegrywa w Pieszycach, lider ucieka

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 20:36
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 21:34
W mocno okrojonym składzie pojechała do Pieszyc drużyna Stali Świdnica. Trener Tomasz Oleksy nie mógł liczyć na pomoc czterech podstawowych zawodników, a jego ekipa pechowo przegrała z Pogonią Pieszyce 2:3.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, jednak Stalówka była w stanie doścignąć przeciwników po trafieniach Chrzana i Wilka. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, miejscowych kibiców uradował Kuska strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Pogoń Pieszyce – Stal Świdnica 3:2 (1:1)

Stal: Kot, Dec, Sowa, T. Oleksy, Mróz, Szubart, Wilk, Kmieciak, Dolecki, Chrzan, Majcherczyk, Adamus

Również pięć bramek padła w Witkowie, gdzie miejscowy Grom podejmował Victorię Świebodzice. Dla obu zespołów był to niezwykle ważny pojedynek w kontekście walki o ligowy byt. Jak się okazało na finiszu Victoria miała zabójcze otwarcie i zakończenie tej konfrontacji. Już w 1. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Błaszczyk, a kwadrans później rezultat podwyższył Stoma. Miejscowi się nie podłamali i po zmianie stron doprowadzili do wyrównania po skutecznych akcjach Liszki i Szuby. Świebodziczanie zdołali jednak odpowiedzieć, w doliczonym czasie gry trzy punkty Victorii zapewnił Rosicki.

Grom Witków – Victoria Świebodzice 2:3 (0:2)

Grom: Kudłacz, A. Kujawa (46' Piech), M. Cegielski, Wirchnianski, Rutkowski (74' Sz. Kloc), Skolimowski (46' Żołnierek), Szuba, Rokita, Ł. Cegielski, Liszka, P. Kloc

Victoria: Osóbka, Błaszczak, Meges, Rosicki, Pluta, M. Stoma (70' Borgoń), Rogowski, D. Stoma (74' Bałdys), Baczyński (70' Diduszko), Martynoga (60' Weber)

Ostre strzelanie swoi fanom zaserwowali zawodnicy LKS-u Bystrzyca Górna, którzy nadspodziewanie łatwo pokonali na własnym obiekcie Trojana Lądek Zdrój 6:2. Po dwie bramki zdobyli Konefał i Sajdak, po jednym golu zapisali na swoim koncie Szewczyk oraz Rybarczyk.

LKS Bystrzyca Górna – Trojan Lądek Zdrój 6:2 (1:0)

LKS: Bielak, K. Szewczyk, W. Szewczyk, Pasiewicz, Żygadło, Sajdak, Somala, Leśniak (46’ Klag), Konefał, Rybarczyk, Łysoń (62’ Zięba)

Zdecydowanie mniej bramek padło w Żarowie, gdzie Zjednoczeni odnieśli skromne, ale jakże ważne zwycięstwo w Unia Złoty Stok. Podopieczni Artura Sary wygrali 1:0, a do siatki rywali trafił w 80. minucie wprowadzony po przerwie na boisko Chłopek.

Zjednoczeni Żarów – Unia Złoty Stok 1:0 (0:0)

Zjednoczeni: Suski, Drąg, Ciupiński, Darowski, Rudnik, Wawrzyniak, Wojnowski (80' Baziak), Zyl (45' Kołodziej), Jernutowski (45' Chłopek), Felich, Korbecki (88' Durma)