WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świebodzice: Pingpongowe marzenia

Sobota, 28 września 2019, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Fot. organizatorzy
Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach, dołączyła do ogólnopolskiego programu Pingpongowe Marzenia z PSE.

Realizowany od maja 2018 roku projekt szkoleniowy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu wspieranie ich rozwoju sportowego w ramach bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęć tenisa stołowego. W przyszłości zwiększy to potencjał medalowy zawodników reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy, szkoleni przez Jerzego Grycana, autora "Narodowego Programu Tenisa Stołowego", byłego trenera kadr narodowych Polski i Australii.

W tegorocznym szkoleniu, które odbyło się w dniach 9 - 12 września 2019 roku w Zielonej Górze i Warszawie, wziął udział nauczyciel wf-u ze świebodzickiej placówki. Od rozpoczęcia programu Pingpongowe Marzenia z PSE przeprowadzono już ok. 20.000 godzin zajęć, przeszkolono 98 trenerów, a na potrzeby realizacji treningów przekazano klubom 40 stołów do tenisa stołowego, 160 płotów wygradzających pola gry oraz 1080 piłeczek. Partnerem programu prowadzonego z udziałem Ministerstwa Sportu i Turystyki są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego: www.pzts.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Skrajna nieodpowiedzialność

Medalowy weekend

Siostry na podium

Loteria fantowa

Wstrzymali prace

Powołanie do kadry

Chronią zdrowie psychiczne

Udany sezon

Pracowity rok kolarzy

Wizyta popularnego pisarza

Mistrz kartingu