WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Dobromierz: Po sesji w Dobromierzu

Czwartek, 2 grudnia 2021, 15:15
Autor: red
Fot. UG Dobromierz
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dobromierz, na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu, radni wyrazili zgodę na przyjęcie pomocy rzeczowej od Gminy Świdnica, polegającej na przekazaniu samochodu pożarniczego marki Jelcz.

Przyjęto również program współpracy Gminy Dobromierz z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok, na realizację którego w przyszłorocznym budżecie gminy zaplanowano kwotę 130 tys. zł.

Na poziomie maksymalnych stawek obowiązujących na rok 2021, radni uchwalili stawki podatku od nieruchomości. uchwala_38_226_21.pdf (dobromierz.pl)

W ramach zmian w tegorocznym budżecie gminy wprowadzono m.in. środki w wysokości 120.000 zł na realizację programu "Laboratoria Przyszłości" skierowanego do szkół podstawowych oraz środki na realizację projektu YOUNGSTER PLUS, dedykowanego uczniom klas ósmych z terenów wiejskich, zaś nadwyżkę w kwocie 524.233 zł przeznaczono na zmniejszenie planowanego deficytu budżetowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na wymianę kopciuchów

Przyłapali dwóch

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Konkurs przedłużony

Marcinowice w Orszaku

Alkohol i bezdomność

Młodzieżowa sesja

Monitoring nie wybacza

Sesja w Jaworzynie

Mistrzowie recyklingu

Żarowska kranówka

Strzegom z budżetem