WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Żarów: Pobiegną ulicami Żarowa

Sobota, 25 maja 2019, 11:45
Autor: red
Fot. UM Żarów
Po raz czwarty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek.

Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek. Głównym sponsorem sportowego wydarzenia jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” sp. z o. o. oraz projekt WSSE Aktywnie. Właśnie ruszyły zapisy!

Z okazji osiemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” już 22 września wszyscy miłośnicy biegania będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych zawodników na dyst. 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W tegorocznej edycji powstało dużo nowych kategorii. Po raz pierwszy w historii biegu osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach sklasyfikowani zostaną w „Żarowskiej piętnastce”. Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zobaczymy na trasie małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park” wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W ubiegłorocznych zawodach na dystansie głównym 10 km zwyciężył Marokańczyk Elasri Abderrahim z czasem 00:32,10. W kategorii pań najlepsza okazała się Krystyna Kolomiets z Ukrainy (00:39,20). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund.

Zapisy na portalu www.datasport.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Wstrzymali prace

Loteria fantowa

Pracowity rok kolarzy

Skrajna nieodpowiedzialność

Udany sezon

Wizyta popularnego pisarza

Mistrz kartingu

Powołanie do kadry

Siostry na podium

Chronią zdrowie psychiczne

Medalowy weekend