WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świdnica: Policjant w żłobku

Piątek, 8 października 2021, 13:42
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz świdnickiej komendy – przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem”, odwiedzili maluchy ze żłobka „ Klub Dziecięcy Dzieciaki do Dzieła” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Było to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z funkcjonariuszami, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do żłobka, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta.

Na zakończenie spotkania maluchy mogły osobiście poznać psa służbowego o imieniu „Krzem”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Czytaj również

Śniadanie daje moc

Place ukończone

Uczniowie na lotnisku

Po sesji w Dobromierzu

Żłobek od 1 grudnia

Zwiedzali Warszawę

Strażacy wybierali

Międzynarodowy sukces

Zbiórka elektrośmieci

Żłobek otwarty!

Wyczyszczone rowy

O historii Żydów