Czytających: 1837

REGION: Porażka na koniec

Niedziela, 17 stycznia 2021, 9:21
Aktualizacja: 9:24
Koszykarze III–ligowej Ingerhome Polonii Świdnica przegrali w ostatnim meczu rudny zasadniczej w Szczawnie–Zdroju z miejscowym MKS–em 69–86 i zajęli 4. miejsce po tej fazie sezonu.

Pierwsza kwarta wczorajszego meczu miała bardzo wyrównany charakter, co zapowiadało emocje do końcowej syreny. Miejscowi po 10 minutach prowadzili zaledwie 21-20, a świetnie w ich szeregach prezentowali się Adranowicz i Kaczuga. W drugiej kwarcie zarysowała się przewaga zespołu z uzdrowiska, który nadal grał z niezłą skutecznością, ale poprawił grę w defensywie i w efekcie po 20 minutach było 42-33. W kolejnej kwarcie świdniczanie prowadzeni przez Pawła Domoradzkiego starali się głównie za sprawą dobrej gry Sieńki niwelować nieco różnicę, ale Szczawno nie pozwoliło gościom na nabranie rozpędu i po 30 minutach było 62-55. W ostatniej kwarcie zespół prowadzony przez Bartłomieja Józefowicza pokazał na co go naprawdę stać, odskoczył z wynikiem i odniósł przekonywujące zwycięstwo.

MKS Basket Szczawno-Zdrój - Ingerhome Polonia Świdnica 86-69 (21-20, 21-13, 20-22, 24-14)

MKS: Kaczuga 21, Adranowicz 16, Makarczuk 11, Niziński 10, Józefowicz 9, Kosior 9, Stankiewicz 7, Kołaczyński 3, Sulikowski 0, Frankiewicz 0.

Polonia: Sieńko 19, Słobodzian 11, Rejek 11, Pałac 9, Dymarski 8, Kaczmarczyk 6, Soboń 3, Kostek 2, Cisek 0, Hałdaś 0, Połeć 0.