WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Porażka Polonistek

Niedziela, 5 stycznia 2020, 20:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:25
Autor: red
Fot. użyczone
Siatkarki II–ligowej Polonii Świdnica uległy we własnej hali Chełmcowi Wąłbrzych 1–3.

Pierwszy set nie miał długiej historii, bowiem od początku wyraźnie prowadziły wałbrzyszanki. Podopieczne Marka Olczyka odskoczyły na 8-2, a później systematycznie powiększały przewagę i dały ugrać rywalkom zaledwie 14 oczek.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Nasze były nieco rozluźnione i tej koncentracji brakowało im w wielu sytuacjach. Kiedy Chełmiec odskoczył na 19-15 wydawało się, że przełamał ekipę gospodyń. Nic bardziej mylnego. Polonistki pokazały charakter i w emocjonującej końcówce zdołały odwrócić losy seta i wygrały do 25.

Trzeci set nie zaczął się najlepiej dla Chełmca, a rozpędzone zawodniczki ze Świdnicy prowadziły 8-4. Później Chełmiec gonił wynik, ale wiele wskazywało na to, że nie da rady doścignąć rywalek, bo przegrywał 13-16. Na szczęście w decydującym momencie tej partii wałbrzyszanki zagrały pewnie i skutecznie i wygrały do 21.

Czwarta partia okazała się formalnością, bowiem świdniczanki nie stawiały już większego oporu i Chełmiec szybko odskoczył na 9-3, a później spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył do 13, a cały mecz 3-1.

Polonia Świdnica - Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1-3 (14-25, 27-25, 21-25, 13-25)

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

CPK i linia kolejowa

Alkohol i bezdomność

Żarowska kranówka

Konkurs przedłużony