WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Świdnica/powiat świdnicki: Pośpiech nie popłaca

Sobota, 17 lipca 2021, 11:40
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrali prawa jazdy kolejnym 2 kierującym jadącym z prędkościami przewyższającymi o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość”.

98 km/h i 94 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy 15lipca czerwca zostali zatrzymani na tereni gminy Żarów, w miejscach gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Pierwszy amator szybkiej jazdy został zatrzymany przed południem. To46-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując samochodem osobowym marki Mazda w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszał się z prędkością 94 km/h, czyli aż o 54 km/h przekroczył dozwolony limit.

Kilka minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford poruszał się z prędkością 98 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h . Czyli limit przekroczył o 58 km/h.

Amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Czytaj również

Posypały się mandaty

Bezpieczniej na przejściach

Fotopułapki was zaskoczą

Stawiają na ekologię

Jechał, a nie powinien

Kolejna wpadka

Nielegalny hazard

Sprytny oszust

Skuteczne poszukiwania

Zapachowe uciążliwości

Setką na "czterdziestce"

Spis jest obowiązkowy