Czytających: 1509

Dzierżoniów: Postawili się faworytowi

Środa, 23 stycznia 2013, 19:00
Aktualizacja: 19:03
To była udana inauguracja przygotowań do startu rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Polonii Świdnica. Biało–zieloni „skrzyżowali rękawice” z występującym w I–lidze GKS–em Katowice i przegrali po ambitnej grze 1:3.

- W pierwszej połowie przewagę mieli katowiczanie, ale i my przez dłuższe chwile byliśmy w stanie utrzymać się przy piłce i zagrozić bramce rywali. Obie ekipy zmagały się dziś z trudnymi warunkami atmosferycznymi i bardzo śliską murawą – mówi Przemysław Malczyk, trener naszego zespołu.

W 17. minucie wynik meczu otworzyli zawodnicy ze stolicy Śląska, śliska piłka sprawiła bardzo duże problemy naszemu bramkarzowi i wpadła do siatki. Z prowadzenia GKS cieszył się około kwadransa, z 25-metrów na precyzyjny strzał zdecydował się Borowy i pewnie pokonał golkipera przeciwników. Do końca pierwszej odsłony więcej szans na objęcie prowadzenia mieli podopieczni trenera Góraka, ale i biało-zieloni nie pozostawali dłużni. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W drugiej połowie drużyna z Katowic postawiła jeszcze cięższe warunki i swoją przewagę udokumentowała w postaci dwóch bramek. Już w pierwszych minutach drugiej połowy rywale przeprowadzili skuteczną akcję i pokonali Bęca. Rezultat ustalony został w ostatnich minutach meczu bardzo przypadkowym zagraniem jednego z zawodników GieKSy, który próbował dośrodkowywać, ostatecznie wyszedł z tego strzał i zrobiło się 3:1 dla Ślązaków. Polonia przegrała ostatecznie w swoim pierwszym sparingu 1:3, warto odnotować, że dla katowiczan była to już czwarta potyczka kontrolna. Biało-zieloni mogli dziś liczyć ponadto na bardzo liczną 60-osobową grupę kibiców, która nie wystraszyła się panującej aury i przyjechała do Dzierżoniowa dopingować piłkarzy Polonii.

Jestem zadowolony z postawy zespołu, to był bardzo pożyteczny sparing. Zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo ambitnie i nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika. Mierząc się z takim rywalem z pewnością wiemy czego nam jeszcze brakuje – dodał Przemysław Malczyk.

Polonia Świdnica – GKS Katowice 1:3 (1:1)

Polonia: zawodnik testowany, Luber, P. Salamon, Lato, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Fojna, Szuba, Borowy, Kukla, Klimczak oraz Bęc, zawodnik testowany, Madziała, zawodnik testowany, zawodnik testowany, M. Salamon, zawodnik testowany, zawodnik testowany