Czytających: 2368

Żarów: Potwierdzają klasę

Środa, 23 marca 2022, 11:58
Aktualizacja: 11:59
To, że są waleczne pisaliśmy już kilkukrotnie. A udział w kolejnych zawodach tylko potwierdza te słowa. Siostry Klaudia i Paulina Borowiec wróciły do Żarowa z kolejnymi medalami.

Klaudia zdobyła 2. miejsce i wywalczyła srebrny medal (kategoria U-18), a Paulina zakończyła zawody na 5. miejscu podczas XVIII Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, który odbył się w dniach 19-20 marca w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział ponad 800 zawodników z 72 klubów z Niemiec, Ukrainy, Polski, Czech i Gruzji. Tym bardziej cieszymy się, że wśród medalistów znalazły się także mieszkanki gminy Żarów. Od niedawna nasze judoczki trenują w UKS Judo Świdnica. Klaudia walczy w barwach Juvenia Wrocław. Dziewczyny na co dzień trenują również we Wrocławiu, zwłaszcza przed zawodami.

Duży sukces na tych samych zawodach osiągnął także Dawid Kamiński mieszkaniec Kalna, który zdobył pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal. Dawid pozostawił swoich rywali w tyle, choć poziom zawodów był bardzo wysoki. Na matach walczyli zawodnicy z wielu krajów, bardzo dobrze wyszkoleni. Dawid jednak nie miał sobie równych w swojej kategorii wagowej, a do kolekcji medali dołączył kolejne złote trofeum.

Nasi judocy nie zawodzą na niwie sportowej i przyzwyczajają nas do swoich sukcesów. Niewątpliwie jest to efekt ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, jakie trzeba przyjąć, aby być najlepszym.