WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Świebodzice: Powróciło powożenie

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 11:37
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę, 18 lipca, po dwóch latach przerwy do Świebodzic powrócił Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless.

W naszym mieście odbył się jego II etap – próba terenowa. Zgromadzonych w Rynku świebodziczan powitali wspólnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz organizatorzy konkursu – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Powozowego.

Od rana można było podziwiać wjeżdżające do Rynku stylizowane powozy jedno i dwukonne. Każdy z powożących musiał wykonać dwa zadania: przejść po wyznaczonej trasie i cofnąć wóz pomiędzy ustawionymi słupkami. Zgromadzona widownia dopingowała uczestników gromkimi brawami. Wśród kilkunastu wozów byli nie tylko przedstawiciele różnych regionów Polski, ale również Niemiec i Czech. Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański przygotowali dla wszystkich słodkie upominki. W ich wręczaniu pomagała członki Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Pani Teresa Małecka ubrana w elegancki strój nawiązujący stylistyką do czasów Księżnej Daisy. Uczestników i zgromadzoną widownię pożegnał Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Powozowego Ireneusz Kozłowski, zapraszając na kolejną edycję imprezy za rok.

Czytaj również

Taneczne sukcesy

Zapachowe uciążliwości

Ścigali się kolarze

Razem dla Adrianka

Bezpieczniej na przejściach

Fotopułapki was zaskoczą

Konkurs powożenia

Spis jest obowiązkowy

Gminne igrzyska

Kolarskie emocje

Aktywny sierpień

Stawiają na ekologię