WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Żarów: Przedszkolaki na komisariacie

Niedziela, 10 października 2021, 11:00
Autor: red
Fot. UM Żarów
To była niezapomniana wizyta dla przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola, które odwiedziły funkcjonariuszy pełniących służbę na Komisariacie Policji w Żarowie.

Podczas spotkania maluchy dowiedziały się, jak wygląda praca policjantów i jak działa sprzęt użytkowany przez nich w ich codziennej służbie. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów, do których mogły wejść i usiąść na miejscu kierowcy. Wysłuchały też policyjnych porad, dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania różnych zagrożeń, nauczyły się w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe, a także jak nosić odblaski, by być widocznym na drodze.

- Przyjmowaliśmy na Komisariacie Policji w Żarowie wyjątkowych i pełnych werwy gości. Podczas wizyty dzieci poznawały pracę policjanta, oglądały komisariat, radiowozy i motor policyjny, prezentowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Ta niecodzienna wizyta sprawiła najmłodszym dużo radości, a roześmiane twarze dzieci są dla nas dowodem, że była to dla nich niezapomniana wizyta – mówi Katarzyna Wilk komendant Komisariatu Policji w Żarowie.

Czytaj również

Przedszkolaki dla Niepodległej

Piosenka poetycka

Żłobek w Pszennie

Wyczyszczone rowy

Po sesji w Dobromierzu

Uzdolniona uczennica

Laboratoria przyszłości

Artystyczna wizyta

Wizyta mobilnego centrum

Na pomoc jeżom

Zbiórka elektrośmieci

Strażacy wybierali