Czytających: 1867

Borów: Przemek w czołówce

Wtorek, 10 maja 2022, 10:37
Aktualizacja: 10:38
Na torze Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym PIKC 2022 (Polish Indoor Kart Championship).

Na starcie do walki w trzech kategoriach stanęło 184 zawodników z całej Europy. Wśród nich dwunastoletni Przemek Kuliś z Borowa, broniący ubiegłorocznego tytułu w kategorii do lat 14.

Wyścigi eliminacyjne były bardzo wyrównane. Przemek cały czas plasował się w czołówce zawodów i po 5 wyścigach eliminacyjnych zajmował 3 miejsce. W kwalifikacjach do wyścigu finałowego nasz reprezentant zajął 2 miejsce przegrywając o zaledwie 0,020 sekundy. Wyścig finałowy przejechał taktycznie i w ogólnym rozrachunku punktowym zajął 3 miejsce na podium całej imprezy.

Sam zawodnik twierdzi, że przyjechał obronić tytuł, ale niestety taki jest sport. Nie zmienia to jednak faktu, że Przemek trzeci rok z rzędu należy do ścisłej czołówki polskiego i europejskiego kartingu.