WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Strzegom: Przyjaźni seniorom

Czwartek, 30 września 2021, 13:46
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom dołączyła do programu "Ogólnopolska Karta Seniora"i otrzymała certyfikat "Gminy Przyjaznej Seniorom".

Celem programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów - wyjaśnia Aleksandra Bochyńska, p. o. kierownika Dziennego Domu Pobytu "Senior-Wigor" w Strzegomiu.

Strzegomscy seniorzy mogą już wyrobić sobie "Ogólnopolską Kartę Seniora", tym samym korzystać ze zniżek w całej Polsce. Pierwszym partnerem OKS na terenie naszej został "Punkt Piękności" prowadzony przez Marię Szymańską i Michała Szymańskiego. "Ogólnopolską Kartę Seniora" można wyrobić w Dziennym Domu Pobytu "Senior-Wigor" we wtorki i czwartki w godz. 10.00-14.00. Do wyrobienia OKS niezbędny jest pesel oraz podstawowe dane osobowe.

Dodajmy, że 28 września br. w Strzegomskim Centrum Kultury z okazji "Dnia Seniora" odbył się "Festiwal Piosenki Senioralnej" przygotowany przez seniorów oraz kadrę z Dziennego Domu Pobytu "Senior-Wigor" w Strzegomiu. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi zaproszonymi gośćmi. Każda z przybyłych osób została obdarowana upominkiem od seniorów w postaci własnoręcznie wykonanych kapelusików.

Ogłoszenia

Czytaj również

OSiR do remontu

Nieoznakowane radiowozy

Wizyta popularnego pisarza

Sesja w Strzegomiu

Radary na ul. Mieszka

Chronią zdrowie psychiczne

Wstrzymali prace

Policjanci z seniorami

Przedświąteczne interwencje

Podsumowanie roku

Światełko w Żarowie

Skrajna nieodpowiedzialność