Czytających: 1605

Świdnica: Remis na początek

Niedziela, 19 stycznia 2020, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Piłkarze Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica mają za sobą pierwszą grę kontrolną przed zaplanowaną na połowę marca inauguracją rundy rewanżowej na boiskach IV ligi. Lider rozgrywek dowodzony przez trenera Rafała Markowskiego zremisował dziś z dobrze znaną ekipą trzecioligową – Foto–Higieną Gać.

Pojedynek rozegrany został system 3 x 30 minut. Spotkanie prowadzone było w szybkim tempie i mogło się podobać. W pewnym momencie w pierwszej tercji przewagę uzyskali rywale, jednak nie udało im się pokonać dobrze spisującego się w bramce – Bartłomieja Kota. Biało-zieloni szybko się otrząsnęli, zaczęli popełniać mniej strat i gra się wyrównała. Na początku drugiej części gospodarze stanęli przed świetną szansą na objęcie prowadzenia. Robert Myrta przejął piłkę i znalazł się oko w oko z bramkarzem Foto-Higieny. Niestety piłka po uderzeniu naszego napastnika odbiła się od zewnętrznej części słupka i wypadła poza pole gry. Kibice czekali na gole i doczekali się w ostatniej – trzeciej tercji. Młody skrzydłowy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica Ksawery Istelski (rocznik 2003) dograł na 18. metr do Roberta Myrty, a ten precyzyjnym strzałem wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Przeciwnicy wyrównali w ostatniej akcji meczu.
– To był bardzo pożyteczny sparing z szybko grającym przeciwnikiem z dobrą organizacją gry. Tak na dobrą sprawę przez pierwsze dwa tygodnie nie planowałem żadnych gier, ponieważ chcieliśmy ciężko popracować nad motoryką. Nadarzyła się okazja, by rozegrać mecz z przeciwnikiem z wyższej ligi więc jak najbardziej z tego skorzystaliśmy. Kilku zawodników zmaga się z drobnymi urazami i dziś nie mogłem na nich liczyć. Choć to dopiero pierwsza gra kontrolna, to już po dzisiejszym spotkaniu mam dużo wniosków do dalszej pracy – komentuje trener świdniczan, Rafał Markowski.

Kolejny sparing rozegrany zostanie we wtorek, 28 stycznia. Prawdopodobnie o godz. 17.00 zagramy w Świdnicy z przedstawiciele zachodniej IV ligi – Kuźnią Jawor.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Skład: B. Kot, Wajda, Paszkowski, Salamon, Białas, Kozachenko, Sowa, Szuba, Borowy, Orzechowski, Szczygieł, Rocha, Makówka, Ł. Kot, Czarny, Stachurski, Istelski, Sikora, Krakowski.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica