WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Świdnica: Rozbili Miedź

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 19:27
Aktualizacja: Sobota, 3 sierpnia 2019, 10:29
Autor: red
Fot. red
Coraz lepiej wyglądają przygotowujący się do nowego sezonu czwartoligowi piłkarze Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego odnieśli kolejny sparingowy triumf. Tym razem biało–zieloni pokonali aż 7:0 zespół juniorów starszych pierwszoligowej Miedzi Legnica (ekipa z rocznika 2001/2002).

Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg, a przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Już po kilku minutach było 2:0, a na listę strzelców wpisał się Jakub Sikora i jeden z testowanych w naszej drużynie zawodników. Jeszcze do przerwy dwa trafienia zaliczył Wojciech Szuba, jedno dołożył Robert Myrta i było 5:0. Po zmianie stron wciąż utrzymywaliśmy wysokie tempo, a gra toczyła się praktycznie wyłącznie na połowie legniczan. Z rzutu karnego skutecznie strzelił Kamil Szczygieł, a sytuację sam na sam z golkiperem Miedzi wykorzystał Daniel Orzechowski.

Był to już czwarty test-mecz świdnickich piłkarzy przygotowujących się do batalii w sezonie 2019/2020. W swoim dorobku mamy wygrane 4:1 z Pogonią Pieszyce, 3:2 z ARS Football Europa, 7:0 z Miedzią Legnica i remis 1:1 z AKS-em Strzegom. W sobotę, 3 sierpnia ostatni mecz kontrolny. O godz. 11.00 zagramy w Dziwiszowie z Karkonoszami Jelenia Góra.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 7:0 (5:0)

Skład: B. Kot, zawodnik testowany I, Florian, zawodnik testowany II, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Białasik, Sikora, Chajewski, Myrta oraz zawodnik testowany III, Białas, Filipczak, Szczygieł, Orzechowski, zawodnik testowany IV, Kucharski, Stachurski.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica

Czytaj również

Promocja w MBP

Tajniki segregacji

Młodzi futboliści

Noworoczny mecz

Powstanie komisariat

Sesja w Żarowie

Inwestycje z Polskiego Ładu

Piłkarskie emocje