WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świdnica: Rozgrywki grupowe

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 15:32
Aktualizacja: Sobota, 3 sierpnia 2019, 10:33
Autor: red
Fot. red
Z przerwami na szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla gości Silesian CUP – loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, strefa Play Station, strefa Dacco z trampoliną i mini boiskiem, wreszcie basem gdzie zawodnicy mogli schłodzić ciała i emocje po zaciętych pojedynkach rozgrywanych na sześciu boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W kategorii U9 do pierwszego miejsca w grupie prze jak burza ekipa UKS SMS Stali Mielec rozbijając rywali nawet dwucyfrowymi wynikami. Jak na razie tylko Polonia Stal Świdnica zdołała nawiązać z gości z Mielca równorzędną walkę. Zobaczymy jak jutro poradzą sobie świdniczanie z Gryfa - gospodarza Turnieju.

Na dwie grupy zostały podzielone drużyny w kategorii U10. W obu nieżle radzą sobie piłkarze z DJUSsz 11 Djufk Czornomorec Odessa choć w grupie B zawodnikom z Ukrainy nie ustępuje ekipa z Championss AP Łowicz i o pierwszą lokatę będą walczyć w piątek w ostatnim meczu tej fazy rozgrywek.

Wśród 11-latków komplet spotkań ma już za sobą zespół gospodarzy Gryf II Świdnica. O tym czy utrzyma pozycję lidera zdecyduje jutrzejsze starcie ich kolegów z Gryf I Świdnica z aspirującą do zwycięstwa grupy ekipą z Ukrainy, która potrzebuje zwycięstwa - remis z uwagi na bilans bramek będzie premiował podopiecznych Janusza Masnego.

W kategorii U12 bez straty punktu po pięciu meczach pozostają Kadry Lubuskiego ZPN oraz GKS I Bełchatów. Próbuje ich gonić Polonia Stal Świdnica ale będzie to trudne choć wykonalne zadanie. Finał rozegrają dwa najlepsze zespoły.

Najstarszą kategorie naszych zawodów jak na razie zdominowała drużyna Lubuskiego ZPN z 5-ma zwycięstwami na koncie. Do drugiego miejsca w grupie dającego prawo do gry w finale najbliżej ma GKS Bełchatów z 10-ciom punktami po 5-ciu meczach chociaż na tym etapie nie można przekreślać szans zespołów z Estonii - JK Merkuur-Juunior oraz Maardu LM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chronią zdrowie psychiczne

Skrajna nieodpowiedzialność

Loteria fantowa

Noworoczny mecz

Wstrzymali prace

Młodzi futboliści

Wizyta popularnego pisarza

Piłkarskie emocje