WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Jaworzyna Śląska: Rozpoczęli prace

Piątek, 16 lipca 2021, 13:51
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rozpoczęła się inwestycja związana z montażem urządzeń zabawowych i sprawnościowych we wszystkich sołectwach gminy oraz w Jaworzynie Śląskiej finansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodatkowo Gmina Jaworzyna Śląska w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” 2021 pozyskała dodatkowe 30 tys. złotych dofinasowania do montażu urządzeń zabawowych i siłowych w Pastuchowie.

W pierwszym etapie wyłoniony został wykonawca robót budowlanych do realizacji siedmiu obiektów placów zabaw w: Pastuchowie na dz. 222/1, Nowicach, Starym Jaworowie, Witkowie, przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, przy Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” ul. Westerplatte Jaworzyna Śląska oraz rozbudowa istniejącego placu zabaw przy ul. Westerplatte w zakresie montażu urządzeń typu zjazd liniowy i street workout. Rozpoczęły się już prace demontażowe istniejących urządzeń na placu zabaw w Pastuchowie, Witkowie oraz w Nowicach. Trwają również roboty budowlane związane z budową nowego placu w Starym Jaworowie (teren przy boisku szkolnym). Istniejący plac zabaw zostanie zlikwidowany.

Termin zakończenia realizacji I etapu zaplanowano do września 2021r. Ponadto w przygotowaniu jest przetarg na oświetlenie i monitoring placów zabaw oraz wyłonienie wykonawcy pozostałych placów: w Pastuchowie przy szkole podstawowej, Nowym Jaworowie, Czechach, Tomkowej, Pasiecznej, Milikowicach oraz siłowni zewnętrznych: w Piotrowicach Świdnickich i Nowym Jaworowie.

Czytaj również

Spis jest obowiązkowy

Bezpieczniej na przejściach

Nowe witacze

Możesz sprawdzić autobus

Świetlica do przebudowy

Lipcowa sesja

Budują boisko

Zaczęli przebudowę

Fotopułapki was zaskoczą

Stawiają na ekologię

Upamiętnili proboszczów

Partnerskie spotkanie