WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Świdnica: Rywalizacja zakończona

Czwartek, 8 lipca 2021, 7:44
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Miasto Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców uplasowało się na 14 miejscu.

W zabawie brały udział 53 miasta i wszystkie miały równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów była bowiem dzielona przez liczbę mieszkańców. Zwycięzcą w ogólnopolskiej zabawie została Nowa Sól.

Świdnica dołączyła do zabawy 18 kwietnia, kiedy został zorganizowany pierwszy oficjalny trening w mieście dla wszystkich chętnych biorących udział w rywalizacji. W sumie przez dwa miesiące przystąpiło 836 uczestników skupionych w 29 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy uczestnicy pokonali podczas rywalizacji w czerwcu 101.651 kilometrów.

- Nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli. Organizowali się w przeróżnych grupach, aby wspólnie jeździć i namawiać innych do zabawy. Dziękuję im wszystkim za udział w rywalizacji i za każdy przejechany kilometr dla Świdnicy – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Grupą, która przejechała w sumie najwięcej kilometrów dla naszego miasta była „Grupa Ogólna Świdnica na rowery”, która zakończyła zabawę z wynikiem 25.459 km. Kolejnym była Bike Center Atak Sport Świdnica – 18.302 km, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy – 12.891 km, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy – 8.401 km, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – 6.905 km oraz ZHP Świdnica – 4.874 km. Najwięcej wśród kobiet przejechała Anna Panek - 2.301 km, a najlepszym wśród mężczyzn okazał się Mirosław Wyskiel – 3.414 km.

Warto nadmienić, że Krzysztof Jachimowicz swoim wynikiem zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w Polsce w kategorii do lat 15.

Podsumowanie świdnickiej rywalizacji oraz wręczenie nagród dla najlepszych odbędzie się 19 września podczas tradycyjnego rajdu rowerowego „Świdnica na rowery”

Kolejna edycja rywalizacji odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Zachęcamy wszystkich aby już dzisiaj rozpoczęli treningi. Aplikacja „Aktywne Miasta” jest cały czas dostępna i możecie z niej korzystać bezpłatnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

OSP z kamerą termowizyjną

Zawody sportowo–pożarnicze

Remontują w Jugowej

Rodzinny piknik

Autobus czeka

Ruszają szkolenia

Pamięć wciąż żywa

Delegacja z wizytą

Dożynki parafialne

Fałszywe smsy

Tylko jako pasażer

Polna Droga w remoncie