WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Strzegom: Salon zamknięty

Piątek, 27 sierpnia 2021, 13:45
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Strzegomia.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania na terenie powiatu świdnickiego, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

25 sierpnia funkcjonariusze dokonali siłowego wejścia do jednego z lokali gdzie prowadzony był nielegalny punkt gier hazardowych. To kolejna wspólna, udana akcja obu służb likwidująca ten przestępczy proceder.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 18 tysięcy złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj również

O 56 km/h za szybko

Jechał mimo zakazu

Szeroka gama filmów

Nerwowe ruchy

Zgubił go brak maseczki

Dzień Nauczyciela

Noga z gazu

Tylko jako pasażer

Brak przyzwolenia

Pędził, aż się zapędził....

Nagrody dla nauczycieli

Z wizytą w Mrowinach