WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Rogoźnica: Ścieżka w Rogoźnicy

Niedziela, 5 grudnia 2021, 9:32
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Strzegom wykonała kolejny etap robót dotyczących projektu rewitalizacji parku dworskiego w Rogoźnicy.

Po odrestaurowaniu murów, wybudowaniu podestu sceny i wykonaniu nawierzchni przy scenie oraz iluminacji świetlnej belwederu, wybudowano utwardzony odcinek ścieżki komunikacyjnej, łączący teren przy baszcie z traktem głównym.

Park w Rogoźnicy wymaga jeszcze wiele nakładów pracy i niemało nakładów finansowych. Kolejne etapy rewitalizacji parku będą sukcesywnie realizowane na podstawie posiadanego projektu w zależności od możliwości budżetu własnego gminy i pozyskiwanych środków zewnętrznych. Już teraz widać, jaki potencjał ma w sobie ten rozległy, zielony teren zlokalizowany w samym centrum wsi. Gmina będzie dążyła do tego, aby - w miarę możliwości - cały projekt rewitalizacji parku, będącego pod ochroną konserwatora zabytków, został zrealizowany do końca w przeciągu najbliższych kilku lat.

Budowa ścieżki została w dużej części sfinansowana z wydzielonego w budżecie gminy funduszu sołeckiego przeznaczonego dla wsi Rogoźnica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uratowali kobietę

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Konkurs przedłużony

Umowa podpisana

Alkohol i bezdomność

CPK i linia kolejowa

Przebudowują Sikorskiego

Nowe godziny przyjęć

Żarowska kranówka

Sesja w Strzegomiu

Usuną azbest

Sesja w Marcinowicach