Piątek, 3 maja
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 1787

I-liga szczypiornistów: ŚKPR zaaplikował rywalom 37 bramek, pewna wygrana z Olimpią

Sobota, 24 listopada 2012, 20:43
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2012, 19:18
Przedostatnia ekipa tabeli Olimpia Piekary Śląskie musiała uznać wyższość ŚKPR–u Świdnica w 9. kolejce I–ligi piłkarzy ręcznych. Nasza drużyna pewnie pokonała przyjezdnych 37:32.

W trakcie całego spotkania oglądaliśmy radosnego szczypiorniaka, gra obronna, a także postawa bramkarzy nie stała dziś na wysokim poziomie. Rozpoczęło się dobrze dla ŚKPR-u, bo od prowadzenia 4:2 po skutecznej akcji Rogaczewskiego. Świdniczanie nie zwalniali tempa i w 14. minucie prowadzili już 10:4. W drugiej części pierwszej połowy do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić przeciwnicy, którzy systematycznie zmniejszali straty. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony goście złapali kontakt – po trafieniu Kurzawy na tablicy wyników było już tylko 17:16 dla gospodarzy. Jeszcze przed przerwą bramkę dla świdnickiego zespołu dorzucił Piędziak i po 30 minutach mieliśmy 18:16.

Po zmianie stron warunki dyktowali już podopieczni Krzysztofa Mistaka. W 33. minucie po skutecznej akcji Rogaczewskiego było 22:16, a 10 minut później po trafieniu Gałacha, ŚKPR prowadził już różnicą dziesięciu bramek (30:20). Goście obudzili się jeszcze w ostatnim kwadransie, ale byli w stanie „złamać” bariery czterech trafień. Ostatecznie Świdnicki Klub Piłki Ręcznej pewnie pokonał Olimpię Piekary Śląskie 37:32.

ŚKPR Świdnica – Olimpia Piekary Śląskie 37:32 (18:16)