WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Gmina Świdnica: Śladami Krebsa

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 17:21
Aktualizacja: Wtorek, 13 lipca 2021, 8:22
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Słoneczna pogoda zachęca do poznawania i odkrywania tajemnic gminy Świdnica. Miejscowość Opoczka położona zaledwie 6 km na południe od Świdnicy, w kierunku miejscowości Bojanice znalazła się na celowniku radnych Rady Gminy Świdnica, którzy postanowili podążać śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki.

Na trasie questu można poznać historię Emila Krebsa, który wykazał się niezwykłymi zdolnościami w zakresie nauki języków obcych, a dzieciństwo spędził właśnie w Opoczce, do której chętnie wracał.

Czym są questy?

To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Więcej informacji o questach: www.questy.org.pl

Czytaj również

O historii regionu

Sikorskiego do przebudowy

Na remonty zabytków

Fotopułapki was zaskoczą

Zmagania łuczników

Nowy szyld

Zapachowe uciążliwości

Lato przy trzepaku

Ćwiczyli na basenie

Bezpieczniej na przejściach

Stawiają na ekologię

Przygotowują podbudowę