Czytających: 1668

Świdnica: SP nr 105 najlepsze w minikoszykówce

Wtorek, 27 listopada 2018, 11:24
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 11:24
Bardzo dobrze spisały się młode siatkarki z SP 105 w Świdnicy wygrywając zawody Minikoszykówki klas 5–6 szkół podstawowych w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2018–2019'.

Choć dziewczęta ze sto piątki pierwszy mecz przegrały z SP 4 (15-22) to w dalszej części rozgrywek spisywały się już rewelacyjnie. Najpierw jeszcze w grupie eliminacyjnej pokonując SP 1 (10-6), a następnie już w finałach wygrywały z zawodniczkami SP 6 (23-8) oraz z drużyną SP 8 (50-12). Koszykarki z SP 105 awansowały tym samym do dalszych szczebli rozgrywek minikoszykówki i reprezentować będą Świdnicę w finałach powiatowych. Interesującym spotkaniem był mecz o drugie miejsce pomiędzy SP 6 i SP 1. Przez trzy kwarty w meczu utrzymywał się ciągle remis i dopiero w ostatniej kwarcie lepsze okazały się dziewczęta z szóstki wygrywając 18-15. Organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował tradycyjnie dla uczestników pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Anna Skowrońska (SP 1), Karolina Partyczna (SP 4), Natalia Głogiewicz (SP 6), Natalia Smaza (SP 8), Nina Jasiecka (SP 105), Wiktoria Mitura (SP 315).