Czytających: 2189

Świdnica: SP nr 4 triumfuje

Piątek, 31 stycznia 2020, 13:36
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 13:38
Młodzi siatkarze z SP 4 w Świdnicy zwyciężyli zawody Piłki siatkowej chłopców klas 7–8 SP i tym samym awansowali do dalszych szczebli rozgrywek ‚Współzawodnictwa szkolnego 209–2020’.

Zawodnicy czwórki jedynie w pierwszym meczu z drużyną SP 1 musieli bardziej się postarać gdzie dopiero w tie-breaku udało im się zwyciężyć 2-1 (23-25, 25-22, 15-6). Drugie spotkanie z zespołem SP 6 przebiegał już pod dyktando reprezentantów SP 4, którzy gładko do 9 i do 17 punktów w dwóch setach pokonali rywali. O drugie miejsce pozostało powalczyć drużynom szóstki i jedynki. Po bardzo wyrównanym meczu, zwłaszcza w drugim secie, lepsi okazali się zawodnicy SP 6 wygrywając 2-0 (25-16, 30-28). Turniej zorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbył się 22 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy. Na zakończenie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Szymon Kaczmarek (SP 1), Oliwier Misiak (SP 4), Emil Gliwa (SP 6).