Czytających: 1485

Świdnica: SP nr 6 wygrywa

Czwartek, 12 marca 2020, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2020, 9:37
Z pięciu zgłoszonych drużyn to dziewczęta z SP 6 w Świdnicy zwyciężyły turniej minisiatkówki czwórek rozegrany 5 marca na Hali Zawiszów przy SP 1.

Młode siatkarki z szóstki swój marsz po złote medale rozpoczęły od wygranej z SP 2 (2-0). Kolejne dwa spotkania z zawodniczkami czwórki i ósemki również kończyły się łatwymi zwycięstwami. Dopiero ostatnie spotkanie z drużyną gospodarza, dziewczętami z SP 1 w meczu o pierwsze miejsce szczególnie w drugim secie był bardzo wyrównany i skończył się wygraną na przewagi przez SP 6. System rozgrywania minisiatówki Czwórek polega na grze w pierwszy secie pierwszym składem drużyny i następnie w drugim secie drugą czwórką zespołu co pozwala na grę większej ilości zawodniczek w turnieju. Zwycięskie reprezentantki SP 6 w tej kategorii wiekowej klas szóstych powalczą w dalszych szczeblach rozgrywek ‚Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020’ najpierw w finałach powiatowych 12 marca. Organizator turnieju, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, na zakończenie imprezy przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Wiktoria Ligierko (SP 1), Lena Gączkowska (SP 2), Angelika Kurowska (SP 4), Joanna Kudyba (SP 6), Julia Fitrzyk (SP 8).