WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Świebodzice: Spotkanie informacyjne

Sobota, 2 października 2021, 9:31
Aktualizacja: 13:31
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
(30 września) w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach odbyło się II spotkanie informacyjno–edukacyjne dla osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany wysokoemisyjnego źródła ciepła, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz montażu odnawialnych źródeł energii w ramach programu Czyste Powietrze.

Spotkanie było prowadzone przez pracownika Urzędu Miejskiego oraz Doradcę Energetycznego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pana Radosława Muchę. Na spotkaniu przedstawiono mieszkańcom ofertę, która skierowana jest do:

- właścicieli/współwłaścicieli budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub

- wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Opowiedziano, czym jest „Czyste Powietrze”, jakie zakłada cele oraz w jaki sposób można zawnioskować o dotację. Na spotkaniu uczestnikom zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące programu. Planowany jest również program pilotażowy w województwie dolnośląskim dla właścicieli/współwłaścicieli lokali mieszkalnych i wspólnot mieszkaniowych, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w ramach Programu Czystego Powietrza. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pilotażem odbędzie się wkrótce.

Czytaj również

Duma strażaków

Wolontariusze gotowi

Sesja w powiecie

Świdnica z questami

Inwestycje z Polskiego Ładu

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Powstanie komisariat

Spotkanie w Dobromierzu

Za osiągnięcia sportowe

Sesja w Żarowie

Wyjątkowa 97–latka

Sesja w Żarowie