WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Startowali w półmaratonie

Poniedziałek, 8 listopada 2021, 11:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Sprzyjająca pogoda, imponująca frekwencja, dający się odczuć duch sportowej rywalizacji – za nami RST Półmaraton Świdnicki, którego gmina Świdnica jest współorganizatorem.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli wolontariusze z gminy Świdnica i w profesjonalny sposób zadbali o pomoc zawodnikom na trasach biegu głównego i biegów towarzyszących.

O należytą obsadę i opiekę nad wolontariuszami w punktach nawadniania w Bojanicach, Burkatowie i Bystrzycy Dolnej zadbali : Bogumiła Jas, Elżbieta Filip-Całka, Joanna Jurewicz, Halina Błaszko i Dominika Dobosz pod wodzą Edyty Zerki, a znaczącą pomocą w przeprowadzeniu biegów dziecięcych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS wykazali się wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kality.

Sukcesy odnotowali także gminni biegacze. W rywalizacji dziecięcej na podium po biegach w swoich kategoriach wiekowych stawali: Martyna Budzyń – pierwsze miejsce, Bartosz Mazur i Adam Andrzejewski – drugie lokaty. W alternatywnym do półmaratonu – biegu na dystansie 5 km na drugiej pozycji wśród kobiet, a pierwszej w kategorii do lat 20-tu przybiegła Karolina Malinowska – triathlonistka z GLKS Świdnica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Medalowy weekend

Mistrz kartingu

Alkohol i bezdomność

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Udany sezon

Siostry na podium

Pracowity rok kolarzy

CPK i linia kolejowa

Konkurs przedłużony

Żarowska kranówka