WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Strzegom: Stragona z medalami

Środa, 6 października 2021, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Fot. UM Strzegom
W ciągu ostatnich dwóch tygodni zawodnicy klubu LKS Stragona Strzegom kilkukrotnie stanęli na podium. Wychowankowie Katarzyny i Marcina Konarskich zdobyli medale Mistrzostw Polski i Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Zaledwie 11-letnia Michalina Paterska, dosiadająca konia Pegaz, wygrała rozgrywane w Mosznej Mistrzostwa Polski Młodzików w WKKW. Prowadząc od próby ujeżdżenia, nie oddała pierwszej pozycji. Jako jedyna bezbłędnie pokonała parkur i cross, kończąc całą rywalizację ze złotym medalem.

Podczas zakończonego w miniony weekend w Baborówku Finału Pucharu Polski w WKKW po medale sięgnęło aż czterech zawodników Stragony. Michalina Paterska i Pegaz wywalczyli srebrny medal w kategorii młodzików. Po srebro sięgnęli również Maria Krzywda i November Rain (kategoria juniorów młodszych). Agata Piskadło i Broadway zdobyli brąz w kategorii juniorów, a Jakub Wiraszka dosiadający Cornero złoto w kategorii młodych jeźdźców.

Nie zabrakło również sukcesów samego klubu. LKS Stragona zajęła drugie miejsce w klasyfikacji klubów w dyscyplinie WKKW.

Czytaj również

Po sesji w Dobromierzu

Rywalizacja łuczników

Tenisowi mistrzowie

Dawid w formie

Sukces goni sukces

Tancerze amatorzy

Place ukończone

Tanecznym krokiem

Mistrzowie tańca

Siostry na fali

Walczyli w Czarnogórze

Złoto dla Julii