WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 16 maja
im. Andrzeja, Szymona

Jaworzyna Śląska: Strażacy dla schroniska

Sobota, 15 stycznia 2022, 7:06
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Nie tylko w przypadku pożarów, ale również tam, gdzie mogą w jakikolwiek sposób pomóc. Angażują się w działania społeczne, oddają krew. W grudniu strażacy z OSP Jaworzyna Śląska zainicjowali akcję zbierania darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Odzew mieszkańców gminy przeszedł ich oczekiwania.

Zima jest trudnym czasem dla zwierząt, dlatego w grudniu strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej zainicjowali zbiórkę darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Dary zbierano w remizie, w markecie „Biedronka”, a także odbierano z domów darczyńców. Odzew mieszkańców zaskoczył pomysłodawców. Zebrano 300 – 400 kg darów: karmy, koce, środki czystości. W czwartek 13 stycznia wszystkie przekazano do schroniska.

– Na nasze ręce zostały przekazane podziękowania dla nas oraz mieszkańców, którzy włączyli się w pomoc dla zwierzaków. Mamy nadzieję na pomoc w dalszych tego typu projektach. Dziękujemy – informują druhowie z OSP Jaworzyna Śląska.

Czytaj również

Rywalizowali sygnaliści

Bajkowo w bibliotece

Filateliści zapraszają

Smaki świata

Inwestycje w gminie Jaworzyna

Jaworzyna na targach

Wielkanoc w ŚDS–ie

Skarbnik na kongresie

Niepokorny bezdomny

Święto motocykli

O Kryształowy Róg

Obchody w Świdnicy