WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świdnica: Strażnicy w akcji

Sobota, 6 listopada 2021, 11:21
Autor: red
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 29 października–4 listopada 2021 roku.

29.10.2021r. godz.22.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w windzie peronowej na terenie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą tego czynu okazał się znany doskonale bezdomny. Mężczyzna nie był zainteresowany zaproponowaną przez strażników pomocą. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

31.10.2021r. godz.20.07 – patrol straży miejskiej zauważył na ulicy Armii Krajowej pojazd marki Daewoo. Wcześniej straż miejska otrzymała komunikat z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, iż kierowca tego samochodu jest prawdopodobnie po spożyciu alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Dalsze czynności przeprowadzili funkcjonariusze Policji.

31.10.2021r. godz.21.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób nieletnich usiłujących podpalić stertę liści przy ogrodzeniu byłego szpitala przy ulicy Lipowej. Patrol na miejscu zastał 13-latka, który przyznał się do zamiaru podpalenia liści. Nieletniego przekazano pod opiekę rodzicom i przeprowadzono stosowną rozmowę ostrzegawczą.

02.11.2021r. godz.19.33 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy młodych osób spożywających alkohol w alejce na Placu Grunwaldzkim. Skierowani na miejsce strażnicy przerwali „wesołą” imprezę karząc wszystkie osoby, które naruszyły zakaz spożywania alkoholu w tym miejscu.

04.11.2021r. godz.16.08 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ogrodzeniu byłego gimnazjum nr 1 przy ulicy Bema. W związku z faktem, że z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu został on, po zbadaniu przez lekarza, przewieziony do wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu mężczyzna za swój czyn został ukarany mandatem karnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważne dla mieszkańców Ruska

Świątecznie z sołtysami

Mistrzowie recyklingu

Chronią zdrowie psychiczne

Sesja w Jaworzynie

Duch kolei

Strażacy dla schroniska

Loteria fantowa

Wizyta popularnego pisarza

Sesja w Żarowie

Muzeum Granitu

Skrajna nieodpowiedzialność