WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świebodzice: Strefowy futbol

Środa, 28 sierpnia 2019, 10:14
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Fot. organizatorzy
Firma Tristone Flowtech zwyciężyła w piłkarskiej rywalizacji INVEST–PARK CUP zorganizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST–PARK”(WSSE). Turniej, w którym uczestniczyło osiem drużyn z zakładów strefowych, został rozegrany w sobotę 24 sierpnia na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Otwarcia zawodów dokonał wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - Kamil Zieliński w obecności gości honorowych: ministra Michała Dworczyka szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ireneusza Zyski posła na Sejm RP. Obecni byli również: Paweł Ozga - burmistrz Świebodzic wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Szafrańcem oraz Mariusz Gawlik - Prezes OSiR w Świebodzicach.

Do turnieju zgłosiły się ekipy zarówno z zakładów usytuowanych na terenie Wałbrzycha i okolicznych miast jak Świdnica czy Strzegom, ale także z dużo odleglejszych miejsc jak choćby z wielkopolskiego Kościana.

Po oficjalnym otwarciu i losowaniu drużyn, przy pięknej, słonecznej pogodzie, zespoły przystąpiły do rywalizacji. Mecze stały na wysokim poziomie, zawodnicy byli dobrze przygotowani zarówno pod względem kondycyjnym jak i technicznym. Drużynom kibicowali sympatycy i członkowie rodzin zawodników. W sumie rozegrano 18 spotkań, podczas których strzelono 123 gole.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Tristone Flowtech z Wałbrzycha, która pokonała w finale zespół Electrolux Świdnica 4:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna NSK Wałbrzych, wygrywając z ekipą Arysta Strzegom 3:2.

Na zakończenie imprezy Piotr Sosiński - Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - wręczył pierwszym trzem zespołom puchary i nagrody a wszystkim zawodnikom upominki. Specjalnymi statuetkami wyróżnieni zostali również trzej zawodnicy, którzy uznani zostali za najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza. Byli to odpowiednio: Wojciech Pyda (Tristone), Kamil Drąg (Tristone) i Marcin Serafin (Elektrolux).

Organizatorem i sponsorem Turnieju była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, która przygotowała dla uczestników i kibiców sporo atrakcji, między innymi specjały z grilla a także dwa znakomite freestylowe pokazy żonglerki piłkarskiej w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego, Mistrza Polski Red Bull i ćwierćfinalisty ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii.

Wałbrzyska strefa od lat wspiera aktywność pracowników zakładów działających na terenie WSSE w duchu integracji oraz szlachetnej, sportowej rywalizacji.

Ostateczna klasyfikacja piłkarskiego turnieju WSSE 2019 r:

1. Tristone Flowtech
2. Elektrolux
3. NSK
4. Arysta
5. Faurencja Frames
6. EFT
7. Faurencja Pneumatics
8. Mando

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta popularnego pisarza

Noworoczny mecz

Loteria fantowa

Młodzi futboliści

Chronią zdrowie psychiczne

Piłkarskie emocje

Wstrzymali prace

Skrajna nieodpowiedzialność