Czytających: 1687

Strzegom: Sukcesy szachowe

Niedziela, 12 czerwca 2022, 12:01
Aktualizacja: 12:02
W środę 8 czerwca br. w Lubinie rozegrany został Dolnośląski Finał "Edukacja przez Szachy w Szkole" przeznaczony dla uczniów klas I–III szkół podstawowych. W zawodach rywalizowało blisko 400 uczestników z całego województwa.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie strzegomskich szkół, którzy zdobyli łącznie aż trzy medale indywidualnie. W klasyfikacji drużynowej szkół miejsce na podium zajęła PSP nr 4 w Strzegomiu, zajmując rewelacyjne 3. miejsce. Nieco niżej - na wysokim 7. miejscu - została sklasyfikowana PSP nr 2 w Strzegomiu.

Wyniki naszych najlepszych uczniów /czołowa 20-ka turnieju/:

Klasy I - dziewczęta
4. miejsce - Hanna Kasendra (PSP nr 4 Strzegom), 8 - Natalia Buczek (PSP nr 2 Strzegom), 10 - Maja Mielcarek (PSP nr 4 Strzegom), 14 - Julia Należna (PSP nr 2 Strzegom)

Klasy I - chłopcy
7. miejsce - Kacper Kostrzewa (PSP nr 4 Strzegom)

Klasy II - dziewczęta
9. miejsce - Maria Stadnik (PSP nr 2 Strzegom)

Klasy II - chłopcy
20. miejsce - Nataniel Lamka (PSP nr 4 Strzegom)

Klasy III - dziewczęta
3. miejsce - Marta Drżał (PSP nr 4 Strzegom), 4 - Lena Biełous (PSP nr 4 Strzegom), 6 - Jagoda Włodarczyk (PSP nr 4 Strzegom), 9 - Lena Kożuszkiewicz (PSP nr 4 Strzegom), 12 - Martyna Diduszko (PSP nr 3 Strzegom), 20 - Patrycja Suchostawska (PSP nr 3 Strzegom)

Klasy III - chłopcy
1. miejsce - Oskar Kiszkiel (PSP nr 2 Strzegom), 2 - Tymoteusz Wiśniewski (PSP nr 2 Strzegom), 4 - Jan Kasendra (PSP nr 4 Strzegom), 13 - Szymon Kostrzewa (PSP nr 4 Strzegom), 18 - Hubert Tobera (PSP nr 3 Strzegom), 19 - Miłosz Stempniewicz (PSP nr 2 Strzegom)

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Urzędowi Miejskiemu w Strzegomiu, który pokrył koszty transportu.