WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Strzegom: Szachy w Polanicy–Zdroju

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 10:12
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Kilkoro młodych szachistów ze Strzegomia rywalizowało w 57. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina rozegranym w dniach 11–22 sierpnia br. w Polanicy–Zdroju.

W grupie F (zawodnicy do lat 12) 55. miejsce zajęła Gabriella Gołębczyk, 60. miejsce Jan Kasendra a 66. miejsce Szymon Cygan.

W grupie G (dla zawodników bez kategorii szachowych) rywalizował Filip Czerwiecki, który brał udział w dwóch turniejach. W pierwszym zajął 18. miejsce, natomiast w drugim ukończył turniej na 17. miejscu i zdobył swoją pierwszą w życiu kategorię szachową.

Cała czwórka szachistów w tym czasie brała udział w obozie szachowym zorganizowanym w Polanicy-Zdroju. Dzieci w trakcie obozu - jak zawsze - miały zapewniony szereg atrakcji: piesze wędrówki, wycieczkę do kopalni złota, konkurs rozwiązywania zadań szachowych, wykłady szachowe, turnieje szachów błyskawicznych i szachów szybkich, zajęcia sportowe na basenie i w plenerze, tor saneczkowy, bezpośrednią grę w symultanie szachowej z arcymistrzynią, a także uczestniczyli jako główni aktorzy w pokazie żywych szachów.

Czytaj również

Cztery medale triathlonistów

Biegi strefowe

Szeroka gama filmów

Nagrody za kibicowanie

Z wizytą w Mrowinach

Zajęcia fitness

Warsztaty florystyczne

Szachy w Żarowie

Dzień Nauczyciela

Odwiedziny mistrza

Fighter z medalami

Pobiegną na orientację