WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Świdnica: Szczepienia w innym miejscu

Wtorek, 20 lipca 2021, 15:56
Aktualizacja: 15:56
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Nowe miejsca szczepień w Świdnicy.

Od 14 maja w świdnickim punkcie szczepień podano ponad 15 tysięcy dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, 11 405 firmy Pfizer, 1 780 Moderny oraz 1 858 Johnson & Johnson. Zarejestrowanych w lipcu na pierwszą dawkę jest jeszcze około 300 osób. Według ostatnich danych z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w pełni zaszczepionych świdniczan przeciwko COVID-19 jest ponad 20 tysięcy osób, co stanowi 36,07%.

W związku z bardzo dużym spadkiem zainteresowania szczepieniami, od środy, 21 lipca odbywać się będą one w Centrum Usług Medycznych Eskulap przy ul. Ludwika Zamenhofa 47.

Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do soboty, zgodnie zaplanowanym harmonogramem. Zarejestrować się można dzwoniąc na dotychczas działającą specjalną infolinię 74/ 66 22 779.

- Decyzja o przeniesieniu punktu szczepień z lodowiska do przychodni podyktowana jest coraz mniejszym zainteresowaniem szczepieniami. Nie wykluczamy jednak, że w przypadku zwiększenia liczby chętnych, szczepienia wykonywane będą w innym, większym obiekcie – mówi Jacek Budziszewski, dyrektor Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mając na uwadze popularyzację szczepień Urząd Miejski w Świdnicy, przy udziale Centrum Usług Medycznych Eskulap od niedzieli, 1 sierpnia uruchamia Punkt Szczepień Mobilnych przy Powszechnym Punkcie Szczepień. W każdą sierpniową niedzielę w Rynku zaparkuje autobus, w którym będzie możliwość zaszczepienia się, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Czytaj również

Zapachowe uciążliwości

Konsultacje ruszają

Zakończyli w parku

Spis jest obowiązkowy

Fotopułapki was zaskoczą

Prelekcja o regionie

Stawiają na ekologię

Szczepienia w gminie

Potrzebna jest krew

Telefony nie milkną

Bezpieczniej na przejściach

Pieniądze na meliorację