Czytających: 1687

Świdnica: Szkolna siatkówka

Wtorek, 14 stycznia 2020, 12:20
Aktualizacja: 12:22
Dziewczęta z SP 1 w Świdnicy wykorzystały atut własnej hali i wygrały w turnieju Piłki Siatkowej klas 7–8 szkół podstawowych.

Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020’ odbyły się 13 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1. W imprezie wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek rywalizując systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Młode siatkarki z jedynki praktycznie w każdym z czterech spotkań okazywały się zdecydowanie najlepsze i nie tracąc nawet jednego seta z pierwszego miejsca awansowały do dalszych szczebli rozgrywek w tej dyscyplinie sportu szkolnego. O drugie miejsce pozostało powalczyć drużynom SP 6 i SP 8. Ostatecznie z tego spotkania zwycięsko wyszły zawodniczki szóstki wygrywając w obu setach do 13 pkt. Na zakończenie turnieju organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Rozalia Miszkuro (SP 1), Daria Pękała (SP 4), Amelia Stasiak (SP 6), Natalia Kardasz (SP 8), Patrycja Sorbjan (SP 315).