WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Świdnica: Szybko i na promilach

Piątek, 27 sierpnia 2021, 15:47
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Pomimo licznych apeli świdnickiej drogówki o zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku podczas siadania za „ kółko” amatorów szybkiej jazdy nie brakuje.

Mundurowi świdnickiej drogówki stale dbają o bezpieczeństwo na drogach. 25 sierpnia około godziny 23:45 w Świdnicy na ul. L. Zamenhofa ich uwagę przykuł pędzący pojazd marki Opel. Kierujący 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 113 km/h. Jakby tego było mało, mężczyzna okazał się nietrzeźwy – ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, kierującemu grozi kara pieniężna w wysokości 5600 zł. Za wykroczenia, których dopuścił się mężczyzna, został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd, zgodnie z kodeksem karnym za czyn z art. 178a- (Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego) grozi kara pozbawienia wolności do lat 2).

Czytaj również

O 56 km/h za szybko

Nagrody dla nauczycieli

Tylko jako pasażer

Na podwójnym gazie

Warsztaty florystyczne

Dzień Nauczyciela

Brak przyzwolenia

Nerwowe ruchy

Spożywają i handlują

Z wizytą w Mrowinach

Nieodpowiedzialne zachowanie

Pędził, aż się zapędził....