WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Strzegom: Tenisowe zmagania

Czwartek, 17 października 2019, 9:43
Autor: red
Fot. UM Strzegom
12 października br. w hali sportowej OSiR w Strzegomiu odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „Orlik Top Spin Open 2019” zorganizowany przez animatorów Orlika Mirosława Głowiaka i Henryka Zatora.

Był to kolejny turniej organizowany z myślą o dzieciach i o tym, że coraz więcej czasu i uwagi poświęcają one grom komputerowym i Internetowi. Zależało nam na tym, aby oderwać je na chwilę od tego rodzaju rozrywek, by pokazać, że czas aktywnie spędzony z grupą rówieśników może być lepszą zabawą. Dowodem tego były również pojedynki z animatorami - oczywiście poza turniejem.

Uczestnicy turnieju mieli okazję zmierzyć się ze sobą w prawdziwej rywalizacji i przekonać się, że doskonalenie umiejętności prowadzi do zajmowania najlepszych miejsc. Na uwagę zasługuje zaangażowanie uczestników we współprowadzeniu rozgrywek. Pojedynki były sędziowane przez grających, którzy musieli wykazać się znajomością przepisów, jak również umiejętnością rozstrzygania sytuacji spornych w przyznawaniu punktów. To dodatkowo podnosiło satysfakcje z wygranych pojedynków i ze zwycięstw.

Wiele się działo! Były przygotowania i solidna rozgrzewka. Odrobiny stresu i napięcia towarzyszącego każdym zawodom i konkurencji też nie zabrakło. Ale przede wszystkim była piękna rywalizacja fair play! I to cieszy najbardziej - i za to wszystkim zawodnikom pięknie dziękujemy! Tradycyjnie najbardziej emocjonujące mecze rozegrano o miejsca na podium. Na zdobywców pierwszych czterech miejsc czekały wspaniałe puchary i pamiątkowe dyplomy. Trofea szczęśliwcom wręczyli organizatorzy. Tenis stołowy był kolejnym turniejem po tenisie ziemnym i nie ostatnim.

Czytaj również

Udany sezon

Sesja w Żarowie

Siostry na podium

Inwestycje z Polskiego Ładu

Zawitają gwiazdy sportu

Powstanie komisariat

Mistrz kartingu

Powołanie do kadry

Tajniki segregacji

Pracowity rok kolarzy

Promocja w MBP