Strzegom: Tie–break na zakończenie sezonu

Piątek, 23 marca 2018, 13:14
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2018, 13:16
Zmagania w III lidze zakończyła seniorska drużyna siatkarzy AKS–u Strzegom. We własnej hali podejmowali drużynę LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska.

Strzegomska drużyna podtrzymała serię zwycięstw i po raz piąty z rzędu wygrała mecz ligowy. Sobotni mecz nie był jednak „spacerkiem”. Do wygrania spotkania nasi siatkarze potrzebowali aż pięciu setów. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią grać pod presją, walcząc o wynik do ostatniej piłki. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (w setach 19, -21, 23, -21 i 10)
W sezonie 2018-2019 zespół AKS-u Strzegom uplasował się na 3. miejscu w Dywizji B, a w klasyfikacji generalnej seniorskich rozgrywek siatkarskich na 9. miejscu w gronie dwunastu drużyn na Dolnym Śląsku. - To był dobry sezon dla strzegomskiej siatkówki. Drużyna seniorów utrzymała stabilny skład, zagrała w lidze na miarę swoich możliwości. Z optymizmem może planować swoją dalszą działalność – mówi Robert Kotowicz, trener drużyny seniorów.

Cały czas trenuje i prowadzi nabór grupa kadetów, która być może w przyszłości zastąpi starszych kolegów. Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują zarządowi klubu AKS Strzegom za cały sezon rozgrywkowy. Podziękowania oczywiście dla strzegomskich kibiców piłki siatkowej, licznie wspierających zawodników na każdym ligowym spotkaniu. Przed drużyną krótka przerwa w treningach, kilkudniowy odpoczynek i od kwietnia planowanie nowego sezonu.