WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świebodzice: Uczniowie na lotnisku

Środa, 24 listopada 2021, 17:50
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostrzy w ramach realizowanego projektu byli i edukowali się na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach.

Cieszymy się, że Lotnisko w naszym mieście cieszy się tak szerokim zainteresowaniem oraz spełnia funkcję edukacyjną, a członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach to ludzie z pasją, otwarci na nowe inicjatywy i przekazywanie wiedzy o lotnictwie młodemu pokoleniu, a także doskonale promujący miasto i awiację.

Program edukacyjny “Być jak Ignacy”, który realizuje młodzież organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Uczniowie SP w Kostrzy wraz z nauczycielami wierzą, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 1-8). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

Program polega na prowadzeniu zajęć, w kole naukowym, na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Podzielony jest na 8 etapów, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu. Do każdego etapu nauczyciel otrzymuje interaktywny scenariusz zajęć, pełen ciekawych doświadczeń i eksperymentów.

Młodzież zakończyła już II etap projektu „ Być jak Ignacy” - początki lotnictwa.

Uczestnicy koła naukowego poznali historię lotnictwa; wiedzą jak lata samolot, helikopter i wahadłowiec; poznali polskiego naukowca – Adam Ostaszewskiego; zapoznali się z wyzwaniami z jakimi muszą się mierzyć astronauci. Ponadto z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy budowie rakiety oraz samolotu pasażerskiego.

Uwieńczeniem pracy w II etapie była niezapomniana wizyta na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach, gdzie młodzież została zaproszona przez Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Załoga pokazała kilka szybowców, min. Cesnę oraz Puchatka, na którym latał słynny kapitan Tadeusz Wrona. Wyjaśniono także specyfikę lotu szybowcem oraz wiele ciekawostek lotniczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedszkola z dofinansowaniem

Uczennice ze stypendiami

Dla najmłodszych mieszkańców

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Laureat ze Świebodzic

CPK i linia kolejowa

Nie chcą Lex Czarnek

Konkurs przedłużony

Alkohol i bezdomność

Razem więcej

Dentobus przed szkołami

Dziupla kanarka