WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Żarów: Uczniowie na wycieczkach

Sobota, 4 grudnia 2021, 7:21
Autor: red
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie w wysokości 23.840 złotych dla szkół na organizację wycieczek szkolnych w 2021r. w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” – Program Rządowy Polski Ład w formie dotacji celowej.

Całkowity koszt zadania to kwota 33.450 złotych. Dzięki dodatkowym środkom finansowym, o które wnioskowali pracownicy Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie, uczniowie mogli wybrać się na zaplanowane edukacyjne wycieczki szkolne. Miejsca wycieczek zostały wybrane przez szkoły z przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki listy priorytetowych obszarów edukacyjnych.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach- Zdrój zwiedzali uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Z kolei ósmoklasiści w ramach programu „Poznaj Polskę” wybrali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gdańsku, zwiedzali Katedrę pw. WNMP i Św. Wojciecha w Gnieźnie, Rezerwat archeologiczny Biskupin oraz Poznań – historyczny zespół miasta.

Ciekawy program wycieczek dla uczniów zaplanowała także Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach. Uczniowie klas I-III zwiedzali Krasiejów i Park Dinozaurów oraz Opole, gdzie udali się do Muzeum Wsi Opolskiej. 8 grudnia zaplanowana została wycieczka również dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie wybiorą się do Wrocławia, gdzie odwiedzą Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Historii Zajezdnia.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Program jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, Fundacją Nauk Humanistycznych oraz Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Razem więcej

Konkurs przedłużony

Żarowska kranówka

Nowoczesny sprzęt

CPK i linia kolejowa

Laureat ze Świebodzic

Alkohol i bezdomność

Uczennice ze stypendiami

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

W trosce o ekologię

Dentobus przed szkołami

Dla najmłodszych mieszkańców