WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Żarów: V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Środa, 5 czerwca 2019, 7:37
Aktualizacja: 10:39
Autor: red
Fot. UM Żarów
Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie w piątek, 31 maja wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

W akcji przygotowanej przez koordynatorkę projektu Beatę Pis wzięły udział zarówno trzylatki, jak i starsze przedszkolaki z żarowskiej placówki. Przed rozpoczęciem konkurencji biegowej przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce prowadzonej przez nauczycieli placówki. Raźno i z zapałem wykonywały skłony, podskoki, żeby lepiej przygotować się do biegu.

Do wspólnej aktywności ruchowej najmłodszych zachęcała dyrektor Bajkowego Przedszkola Elżbieta Wierzyk wraz z nauczycielkami.

– W naszej zabawie uczestniczyło dziś ponad 120 przedszkolaków. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. A na mecie nie liczyło się zdobyte miejsce, lecz pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Wysiłek i determinacja zostały nagrodzone. Każdy mały maratończyk otrzymał dyplom za udział w maratonie, a zwycięzcy medale – mówi Beata Pis z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Czytaj również

Promocja w MBP

Inwestycje z Polskiego Ładu

Tajniki segregacji

Udany sezon

Powołanie do kadry

Siostry na podium

Powstanie komisariat

Pracowity rok kolarzy

Sesja w Żarowie

Mistrz kartingu

Zawitają gwiazdy sportu