WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Rusko: Wędkarski mistrz

Środa, 15 września 2021, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Fot. UM Strzegom
12 września br. w Rusku rozegrano Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Koła PZW Strzegom – ostatnie zaliczane do Grand Prix Ziemi Strzegomskiej. Zwycięzcą całego cyklu okazał się Piotr Mazur, który wyprzedził Krystiana Dąbrowskiego i Adama Dryję!

W zawodach spławikowych uczestniczyło 23 zawodników. Po odprawie i losowaniu wędkarze udali się na swoje stanowiska. Zawody trwały 4 godziny. Jak informuje Tadeusz Chmieliński, prezes strzegomskiego koła wędkarskiego, ryby żerowały różnie, ale wyniki były na ogół dobre. Rywalizację wygrał Krystian Dąbrowski, który zdobył 2915 pkt. Drugie miejsce zajął Adam Dryja (2865 pkt), a trzecie - Ryszard Zieliński (2435 pkt). Największą rybę - leszcza o dł. 30 cm - złowił Ryszard Zieliński. Zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody. Ich fundatorem było Koło PZW Strzegom.

Zawody o Puchar Prezesa Koła PZW Strzegom były ostatnimi zawodami zaliczanymi do Grand Prix Ziemi Strzegomskiej. Do klasyfikacji końcowej wliczane były cztery najlepsze wyniki z pięciu zawodów: Dzień Wędkarza, Mistrzostwa Koła w Spławiku, Zawody o Puchar Burmistrza Strzegomia, Zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu i Zawody o Puchar Prezesa Koła.

Klasyfikacja końcowa Grand Prix Ziemi Strzegomskiej 2021:

I miejsce: Piotr Mazur - 9 pkt
II miejsce: Krystian Dąbrowski - 19
III miejsce: Adam Dryja - 22
IV miejsce: Andrzej Bobowski - 23
V miejsce: Zbigniew Dorodny - 30
VI miejsce: Jarosław Gzyl - 32

Najlepszym wędkarzom w gminie Strzegom zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody. Ich fundatorem był burmistrz Strzegomia. Na zakończenie był poczęstunek gorącą kiełbaską.

Czytaj również

Cztery medale triathlonistów

Stragona z medalami

Szeroka gama filmów

Nagrody dla nauczycieli

Dzień Nauczyciela

Treningi taekwondo

Nagrody za kibicowanie

Mistrz z Lutomi

Pobiegną na orientację

25–lecie Gońca

Żarowskie biegi

Judoczki zadowolone