WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Kalno: Wianki adwentowe

Niedziela, 5 grudnia 2021, 11:34
Autor: red
Fot. UM Żarów
Są jednym z symboli adwentowego wystroju kościoła. Wykonane zazwyczaj z gałązek drzewa iglastego, z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu.

Jak każdego roku, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna, przygotowują z okazji adwentu, piękne i kolorowe wianki. Kompozycje stworzone przez gospodynie z Kalna rzeczywiście zachwycały swoim wyglądem, a ponadto wykonane zostały z należytą starannością.

- Tworzenie wianków adwentowych to wielka frajda, wprowadza nas w klimat świąt i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Podczas warsztatów, nasze panie wykazały się niesamowitą kreatywnością i zdolnościami, wymieniały pomysły i doświadczenia oraz porady. Każda wykonała po dwa wianki, tradycyjny adwentowy z 4 świecami oraz wianek na drzwi. Wianki będą poświęcone w kościele podczas Pierwszej Niedzieli Adwentu i zgodnie z tradycją w każdą niedzielę będziemy odpalać kolejne świece. Warsztaty zostały sfinansowane z wypracowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich środków finansowych, za które zakupiliśmy koła, świece, wstążki i różne ozdoby. Panie były zachwycone warsztatami, swoimi pracami oraz miłą atmosferą, a przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Wianki adwentowe są także pięknym elementem ozdobnym, można zawiesić je na drzwiach, położyć na wigilijnym stole, ozdobić nimi kominek, ścianę lub okno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pracowali w czasie świąt

Paczki dla bezdomnych

Paczki dla potrzebujących

Sesja w Jaworzynie

Alkohol i bezdomność

Strażacy dla schroniska

CPK i linia kolejowa

Żarowska kranówka

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Trwa rekrutacja

Paczki dla najstarszych

Fotograficzny konkurs