WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Żarów: Więcej zieleni

Piątek, 22 października 2021, 13:29
Autor: red
Fot. UM Żarów
Od kilku dni na terenie Żarowa można spotkać ekipy ogrodników, którzy zajmują się sadzeniem nowych ozdobnych krzewów.

Trwają jesienne nasadzenia w Żarowie, a efekt wykonywanych prac możemy już podziwiać w wielu miejscach w mieście. Nowe drzewa, krzewy i rośliny pojawią się na skwerach przy ul. Mickiewicza i Słowiańskiej, Armii Krajowej (teren przy Banku Credi Agricole), Zamkowej, Wojska Polskiego i Dworcowej. Wygląd zmieni również skarpa przy ul. Armii Krajowej w Żarowie (teren Parku Handlowego), gdzie nasadzonych zostanie 1500 sztuk irgi wraz z uzupełnieniem ziemi.

- Staramy się, aby zieleni przybywało w każdej części miasta równomiernie. Poza tym, wybierając gatunki, które planujemy posadzić, patrzymy na dotychczasowe zagospodarowanie terenu oraz warunki, jakie dane drzewo czy krzew potrzebuje do prawidłowego rozwoju – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

W ramach jesiennych nasadzeń przybędzie w Żarowie ponad 3 tysiące nowych ozdobnych krzewów, a wśród nich będą również drzewa.

- Nowe drzewa i krzewy przybędą głównie na skwerach, skarpach, a także na terenie przy fontannie usytuowanej przy ul. Dworcowej w Żarowie. Tutaj położona została już nowa włóknina, a wkrótce posadzonych zostanie 60 sztuk róży. Wśród nasadzeń będą berberysy, tawuły japońskie, irgi, sosny górskie, trzcinniki, rozplenice japońskie, turnie zwyczajne. Estetyczniej zrobi się także na skarpie przy Parku Handlowym na ul. Armii Krajowej w Żarowie. W ramach współpracy z właścicielem tego terenu posadzonych zostanie 1500 sztuk irgi, a gmina będzie ten teren utrzymywała w czystości i porządku – mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Paczki dla potrzebujących

Nieoznakowane radiowozy

Zatrzymany po 13 godzinach

Loteria fantowa

Młodzieżowa sesja

Marcinowice z budżetem

Skrajna nieodpowiedzialność

Mogą oddać opony

Policjanci z seniorami

Wizyta popularnego pisarza

Żarów z budżetem

Chronią zdrowie psychiczne