WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Witoszów Dolny: Wizyta mobilnego centrum

Wtorek, 16 listopada 2021, 7:16
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Blisko 600 uczniów z gminnych placówek oświatowych odwiedzi Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, które na dwa dni zawitało do Witoszowa Dolnego.

Na 288 m.kw. czeka na zwiedzających 5 interaktywnych stref, 20 nowoczesnych i różnorodnych atrakcji, robot humanoidalny, 15 okularów VR, 20 tabletów z aplikacjami, 6 stołów multimedialnych, VR-owy wyścig kolarski. Niebywała atrakcją jest robot humanoidalny, który wchodzi w interakcję z dziećmi, a nawet tańczy i gra z dziećmi w kalambury.

Celem Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła (MCETS) jest podniesienie poziomu wiedzy i zachęcenie dzieci i młodzieży szkoły podstawowej do świadomego wyboru Polski jako destynacji ich turystycznych wyjazdów. MCETS gwarantuje nowy wymiar nauki. To nowoczesne multimedialne strefy, w których wykorzystujemy m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości przenosząc dzieci w cudowny świat turystyki. To także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą, przygotowane we współpracy z Fundacją Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Partnerem projektu jest również Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, którego przedstawiciele edukują dzieci i młodzież w strefie MCETS w zakresie lokalnych atrakcji turystycznych. Współpracujemy również z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Projekt uzyskał również patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dziupla kanarka

W trosce o ekologię

Przedszkola z dofinansowaniem

Nie chcą Lex Czarnek

Konkurs przedłużony

Razem więcej

Uczennice ze stypendiami

CPK i linia kolejowa

Dentobus przed szkołami

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Nowoczesny sprzęt

Laureat ze Świebodzic