WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Strzegom: Wygrana Brytyjczyka

Środa, 16 października 2019, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Harry Meade na 10–letnim koniu Superstition wygrał klasę CCI4*–L, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom October Festival.

Brytyjczyk przewagę w konkursie zapewnił sobie "czystym" przejazdem w próbie terenowej. Nie ustrzegł się błędów podczas skoków przez przeszkody, jednak punkty karne za zrzutkę i niewielkie przekroczenie normy czasu nie zagroziły jego pozycji lidera. Drugie miejsce na podium zajął czterokrotny medalista olimpijski Australijczyk Andrew Hoy na koniu Vassily de Lassos. Bezbłędnie przejechany cross zapewnił mu awans z dziesiątej pozycji po ujeżdżeniu na drugie miejsce i utrzymał je do końca rozgrywki. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła para z Francji, Maxime Livio i Vegas des Boursons. Liderka konkursu po ujeżdżeniu Brytyjka Kylie Roddy na Carden Earl Grey nie spieszyła się zbytnio na crossie i z bagażem punktowym za przekroczenie normy czasu i punktami karnymi z parkuru ostatecznie uplasowała się na ósmej pozycji.

Polacy poza pierwszą dziesiątką. Najlepszy występ należy do Małgorzaty Koryckiej dosiadającej klaczy Canvalencia. Para ukończyła konkurencję z 14 lokatą.

Zawody Strzegom October Festival były rekordowe pod względem liczby startujących koni. Łącznie przez morawski hipodrom przegalopowało ponad 440 wierzchowców. Podczas czterech dni jeźdźcy z 28 krajów, w tym po raz pierwszy z Meksyku i Turcji, zmierzyli się w siedmiu konkursach międzynarodowych oraz w czterech krajowych o różnym stopniu trudności.

Zwycięstwo w konkursie czterech krótkich gwiazdek przypadło weteranowi strzegomskich zawodów, Andreasowi Dibowskiemu z Niemiec na 16-letnim wałachu FRH Butts Avedon. Bezbłędny występ na parkurze pozwolił mu na awans na pozycję lidera z trzeciego miejsca po ujeżdżeniu i nawet przekroczenie normy czasu na crossie nie pozbawiło go wygranej. Drugą lokatę objął reprezentant Ekwadoru Nicolas Wettstein na koniu Meyer's Happy, a trzecią Austriaczka Lea Siegl na Fighting Line.

Podium konkursu trzech długich gwiazdek zdominowali reprezentanci Niemiec. Pierwsze miejsce, po bezbłędnym przejeździe próby terenowej, zajęła Ann-Catrin Bierlein na klaczy Auf Geht's Fraeulein Hummel, drugie Calvin Böckmann na Altair de la Cense, a trzecie Nadine Marzahl na Victoria 108.

W konkursie trzech krótkich gwiazdek triumfował, po raz pierwszy w Strzegomiu, reprezentant Indii Fouaad Mirza na klaczy Dajara 4, wyprzedzając zawodniczki ze Szwecji Sandrę Gustafsson na Kaminskij oraz Amindę Ingulfson na Hot Cup VH.

Konkurs dwóch długich gwiazdek rozgrywano w dwóch sekcjach. W sekcji A zwyciężyła Szwajcarka Jrina Giesswein na Chesterze SP, w sekcji B Niemiec Brandon Schäfer-Gehrau na klaczy Florentine. W klasie Intro najlepszą lokatę uzyskała Niemka Hanna Jensen na klaczy EH Clara.

W rywalizacji kuców listy startowe zdominowali zawodnicy z Niemiec, a konkurencję wygrała Jule Krueger na koniu Mas Que Dos.

W konkursach krajowych w klasie "jednej gwiazdki" najlepszy wynik uzyskał Czech Miroslav Trundana koniu Teqila Ruf. W klasie L zwyciężyła Niemka Lara Krueger na Hulingshofs Winchester, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepsza była Julia Kałużyńska na Kalmie. Najłatwiejszy konkurs rozgrywany podczas Strzegom October Festival, klasę LL wygrała Czeszka Eliška Orctová na Kirei.

Wyniki on-line: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/results/2019/sof/

Czytaj również

Powołanie do kadry

Siostry na podium

Promocja w MBP

Sesja w Żarowie

Zawitają gwiazdy sportu

Mistrz kartingu

Tajniki segregacji

Pracowity rok kolarzy

Udany sezon

Powstanie komisariat

Inwestycje z Polskiego Ładu